Јамка и повторете ги видеата на YouTube

Репродуцирајте ги видеата на YouTube без да притиснете репродукција

Video
Playlist

Вклучете ги видеата на YouTube на најлесниот начин. Користејќи ја YouTube Loop, можете да го повторите целото видео или изберете дел од него, да пребарувате на YouTube, да започнете повеќе видеа во исто време!

Пребарувајте или направете повторување на YouTube.

Повторете ги целосните или делумните видеа на YouTube користејќи јамка на YouTube

YouTube Repeater им дозволува на секого да јамка на видеата на YouTube или навремените делови на видеа со само неколку кликања на глувчето. Бесконечно повторете музички видеа, смешни видео сцени или сценско видео како камини или аквариуми и споделете ги со вашите пријатели!

Како да се повтори видеото на YouTube

Кога е корисно видео на YouTube во бесконечна јамка

∞ Кога гледате наставно видео на YouTube и треба повторно и повторно да гледате одреден дел од него.

∞ Кога сте слушнале музика која е толку зависна за да мора да слушате повторно и повторно и повторно ...

∞ Кога треба да го гледате тоа смешно видео за 1000 пат без да направите акција со алатката.

∞ Кога сакате да гледате видеа на YouTube без реклами.

Копче за повторување на YouTube

Добијте го копчето за повторување на YouTube за Chrome, Firefox, Opera, Safari, Microsoft Edge.

∞ Повторете го YouTube ← Повлечете го ова во лентата за обележувачи

Не ја гледате лентата за обележувачи? Притиснете Shift+Ctrl+B

Ако користите Mac OS X, Притиснете Shift++B

Или, копирајте го целиот код подолу полето за текст, па залепете го во лентата со обележувачи.

❝Оваа скрипта ви помага автоматски да ги вклучите видеата на YouTube.❞

Погледнете го екранот подолу

За подобра погодност, обележете нè!

Притиснете Shift+Ctrl+D. Ако користите Mac OS X, Притиснете Shift++D

Користејќи ја јамката на YouTube можете

Повторете, исечете и јамка

Вметнете ги целосните видеа на YouTube или ставете ги деловите на повторување, а потоа споделете ја вашата креација со вашите пријатели!

Лесно јамкајте ги видеата на Youtube - Слушајте ја музиката без прекини

Како автоматски да ги повторите видеата на YouTube

Постојат начини да се обидат околу ограничувањата за повторување на YouTube

Пребарај за омиленото видео или внесете ја URL-то на YouTube (или идентификација на видео) на видеото што сакате да го повторите во влезното поле погоре. Или користете трик за повторување на YouTube подолу.

Заменете ја буквата t со писмото x во доменот Youtube потоа притиснете Enter. Вашето видео ќе се повторува во јамка постојано.

- Редовно видео се најде на YouTube

Пример: https://www.youtube.com/watch?v=YbJOTdZBX1g

↳ https://www.youxube.com/watch?v=YbJOTdZBX1g

- Мобилна верзија

Пример: https://m.youtube.com/watch?v=YbJOTdZBX1g

↳ https://m.youxube.com/watch?v=YbJOTdZBX1g

- Врски со земја (uk, jp, ...)

Пример: https://uk.youtube.com/watch?v=YbJOTdZBX1g

↳ https://uk.youxube.com/watch?v=YbJOTdZBX1g

- Скратена URL-адреса

Пример: https://youtu.be/YbJOTdZBX1g

↳ https://youxu.be/YbJOTdZBX1g

Како да направите видео на YouTube што игра постојано

Создадете јамка

YouXube ви овозможува да креирате јамка за да повторите целосно видео или специфичен дел од едно. За да креирате јамка, можете да го изберете видеото на еден од следниве начини:

Чекор еден: Изберете го видеото

Од URL-то

За да ги повторите видеата на YouTube, едноставно залепете ја URL-то на YouTube на YouTube во областа за пребарување.

Пример: https://www.youtube.com/watch?v=YbJOTdZBX1g

Од резултат на пребарување

Ако не сте сигурни какво видео сакате да го јамкате, можете да пребарувате видеа на YouTube. На следната страница ќе ги најдете резултатите од пребарувањето од кои можете да изберете омилено видео.

Чекор два: Исечете

Вметнете видео од YouTube помеѓу временските рамки

Изберете почеток / крај

Откако ќе го изберете вашето видео, можете да ги промените времето за почеток и крај. Едноставно, повлечете ги индикаторите за почеток и завршување до времето што сакате. Сега можете да ги повторите омилените видеа на YouTube.

Стандардно, времето за започнување / завршување е времето на започнување / завршување на видеото.

Чекор три: Прилагодете го насловот на видеото

Преименувајте јамка

Можете исто така да преименувате Јамка на она што сакате. Отворете зачувана јамка, променете го името и кликнете на копчето Зачувај.

Чекор четири: Персонализирајте ги сликичките за видео

Споделете јамка

Можете да ги споделите вашите looped видеа на YouTube на омилените социјални медиуми како што се: Facebook, Twitter, Pinterest, е-пошта, па дури и WhatsApp или текстуална порака.

Пред да споделите, создадете прилагодена слика за сликички на YouTube за вашите видеа за да ги направите луѓето интересни.

За да користите YouTube Loop, мора да имате HTML5 компатибилен прелистувач.

Најчесто поставувани прашања ✉

Најдете ги вашите прашања и одговори овде - Како да ги укинете видеата на Youtube?

+ Што е јамка на YouTube?
+ Како да ги повторите или јамките на видеата?
+ Како да ги затворите видеата на YouTube од веб-прелистувач?
+ Како да ги поставите видеата на YouTube на iPhone или iPad без да ја инсталирате апликацијата?
+ Како да копирам и залепите URL-адреси на YouTube на мобилни уреди?
+ Дали оваа страница е партнер на YouTube?
+ Дали е безбедно да се користи оваа услуга за повторување на YouTube?
+ Дали пелтечете видео на YouTube, додека го гледате?
+Како да гледате видеа на YouTube со бавно движење или брзо движење?
+ Како да ги забрзате видеата на YouTube (2x, 3x и над 4x)?
+ Како да ја смените брзината на репродукција на YouTube на Android и iPhone?
+ Како да ја поставите видео на YouTube од одредена точка?
+ Како да ја заокружите плејлистата за Youtube на мобилен?

Едноставна алатка за looping на YouTube на YouTube

★★★★★

Креирање јамка никогаш не било полесно! Овозможува автоматско повторување на видео на YouTube или дел од него ...

Кориснички прегледи
Одлична апликација, петелките се најдобрата помош за учење делови од песни за репродукција или пеење.
Lawrence Livermore
Патолог за говор-јазик, London
Тоа е само она што го барав за да повторам сегменти на музика додека играм заедно за да вежбам. Функцијата за споделување ќе биде одлична за споделување видео сегменти со другите во која било група на студенти / бендови / клубови.
Bernice Racette
Наставник во средно училиште, Paris
Ја користам оваа апликација за да создадам плејлисти за мојата рутина на вежбање. Може да повторите само една песна или изберете автоматско игра што ви дозволува да ја слушате целата музика во плејлистата. Сигурна апликација.
Mary Koga
Аналитичар за безбедност на информации, Silicon Valley
Сакам како можете да создадете јамка помеѓу специфичните времиња на видеото! Дефинитивно мојот омилен дел од апликацијата.
Bobbie Wooldridge
Фризер, Prague
Сакајте ја оваа апликација! Прави толку лесно да ги замрзнам моите омилени песни!
Patricia Smyth
Финансиски советник, Amsterdam
Точно тоа што ми требаше. Како студент по музика, можам да слушам песни што се обидувам да ги научам на јамка, без да морам да удирам постојано.
Tommye Ratliff
Студент, Madrid
Сакам како ако видеото е подолго отколку што сакате, можете да го скратите. ГО САКАМ ТОА. Без баговите или реклами, не гледам причина да не го сакам тоа.
Eloise Wyman
Musicубовник на музика, Munich
Ова е одлична апликација која работи точно како што е опишано. Јас сум многу среќен со тоа и би го препорачал.
Robert Bolton
Ортодонт, Brussels
Музиката што ми се допаѓа и ставањето во јамка само ме задоволува и ми помага да се опуштам.
Aaron Baker
Математичар, Barcelona
Сакајте ја оваа апликација многу помага кога не можете да најдете продолжена верзија на песна што ја сакате на YouTube благодарам што ја направивте оваа апликација.
Nettie Houchens
Адвокат, Sydney
Досега, ова е токму она што ми требаше за да изолирам и да вежбам одредени делови од гитара.
Dean Wilson
Психолог, Rio De Janeiro
Јас ги ценам предавањата на оваа прекрасна апликација, за жал, YouTube не поддржува одлика на јамка, но благодарам што ја направивте оваа апликација.
Carlos Lemieux
Архитект на компјутерска мрежа, San Francisco
Убаво е за почетници, бидејќи тие можат да ја јамкаат и лесно да ја научат песната
Allene Walker
Толкувач, Seville
Работи добро за сите видеа, не само за музика.
Leslie Guevara
Финансиски менаџер, Florence
Се повторува без запирање за да можам да спијам добро
Glenn Eastwood
Автомеханичар, Toronto
Одлично за јазик за предавања и за учење исто така. Можам да ја контролирам брзината на игра или резолуцијата.
Kevin A. Beck
j16, Melbourne
✚ Add-on
YouXube

Споделувањето на оваа веб-страница е стимул за апликацијата да развие многу други корисни одлики

Ви благодариме што ја искористивте нашата услуга!

English
Español
Français
Afrikaans
Shqiptar
አማርኛ
عربى
հայերեն
Azərbaycan
Euskal
беларускі
বাঙালি
Bosanski
български
Català
Cebuano
Chichewa
简体中文
中國傳統的
Corsu
Hrvatski
Čeština
Dansk
Nederlands
Esperanto
Eesti keel
Filipino
Suomalainen
Frysk
Galego
ქართული
Deutsche
Ελληνικά
ગુજરાતી
Kreyòl Ayisyen
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
עברית
हिंदी
Hmoob
Magyar
Íslensku
Igbo
Bahasa Indonesia
Gaeilge
Italiano
日本語
Wong Jawa
ಕನ್ನಡ
Қазақша
ភាសាខ្មែរ
한국어
Kurdî
Кыргызча
ລາວ
Latine
Latviešu
Lietuviškai
Lëtzebuergesch
Македонски
Malagasy
Melayu
മലയാളം
Malti
Maori
मराठी
Монгол хэл
မြန်မာ
नेपाली
Norsk
پښتو
فارسی
Polskie
Português
ਪੰਜਾਬੀ
Română
Русский
Samoa
Gàidhlig na h-Alba
Српски
Sesotho
Shona
سنڌي
සිංහල
Slovenský
Slovenščina
Somali
Sunda
Kiswahili
Svenska
Тоҷикӣ
தமிழ்
తెలుగు
ไทย
Türk
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Cymraeg
isiXhosa
ייִדיש
Yorùbá
Zulu
© YouXube 2019 - YouTube плеер 0.0.1